Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie

Založení virtuální stáje Black Devil sahá až k roku 2004.Do roku 2005 neměla stáj jméno avšak 15. května 2005 se narodilo v maštali hříbě.Byl to malý fríský hřebeček černý jako uhlík z kamen.Dostal jméno Black Devil (Černý Ďábel).Jelikož byl Black Devil prvním hříbětem rozjíždějící se stáje stal se středem pozornosti.Nakonec se 20. května 2005 rozhodli všichni jednohlasně dát stáji jméno jejich prvního hříběte.

Od té doby uběhlo již mnoho let.Stáj vystřídala několik majtelů a hříbat bylo požehnaně.Koně se neustále kupovali, prodávali, odváželi a zase přiváželi až na Black Devila, který jako patron a talisman stáje vycestoval maximálně k nějaké klisně na připuštění.Avšak dne 5. června 2011 připadla stáj do rukou mě Katce B.

Když jsem poprvé stanula na koňmi udusané zemi usoudila jsem že poslední majtel se o stáj moc nestaral.Jediná jakž takž udržovaná budova byla stáj.Vstoupila jsem dovnitř.Po obou stranách bylo v řadě asi dvacet boxů.Většina z nich sloužila jako skladiště na všemožný bordel.Na stropě byli pavučiny a zem byla pokryta směsí prachu, slámy, krmiva pro koně a trusem.Kupodivu jsem v té zaneřáděné budově našla tři koně.Mezi nimy byl samozřejmě i Black Devil ale všichni stáli po kotníky v několik měsíců staré podestýlce a trusu.Začala jsem okamžitě jednat.Nejprve jsem nakázala odvést všechny tři koně pryč z toho hrozného nepořádku a potom jsem začala s několika brigádníky a zaměstnanci vyklízet boxy, které sloužili jako sklady.Později jsem se pustila do boxů našich tří koníků, smetla pavučiny a nakonec jsem ještě zametla a vyleštila uličku.Koníci mohli jít bez problému bydlet.

Pro mne však práce nezkončila.Stanula jsem před polorozbořenou klubovnou a váhavě nakoukla dovnitř.První místnost byla předsíň.Po pravé stěně stála lavička a nad ní bylo rozvěšeno několik věšáčků.Po předsíňce následovala samotná klubovna.Uprostřed prostorné místnosti stál stůl s třemi židlemi a nalevo byla malá kuchyňka.Zklubovny vedli patery dveře z nihž jedny vedli rovnou ven, jedny vedli taktéž ven ovšem přes předsíň, jedny patřili ke vchodu do sedlovny, jiné zase vedli do skladu krmiva a nářadí a těmi posledními bylo možno se dostat do šaten.Celkový vzhled všech místností byl katastrofální.Hned jsem začala smýčit pavučiny a poslale jednoho čeledína do města pro brvu.Za několik hodin bylo vybýleno a klubovna i se stájemi se pyšnila novým bílím kabátem.Bohužel na vnitřní výmalbu nezbyl čas a já stejně měla ještě mnoho práce ve výbězích a na cvičištích.Na sklonku dne byla vyčištěna většina výběhů a dokonce byla funkční hala a venkovní jízdárna s kruhovkou.V pracích budeme stále pokračovat ale prozatím něco málo z historie stačí. :)